ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6812373
*
nr 681 2373
Spegel
höjd: 78
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 18:20:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 15:55:07
1
300 kr
10/2 20:38:49
2
150 kr
10/2 20:39:24
2
250 kr
11/2 06:37:46
3
700 kr
14/2 13:45:55
4
500 kr
14/2 16:13:30
4
650 kr
14/2 16:41:45
5
950 kr
14/2 16:43:46
3
850 kr
14/2 16:44:11
3
1.000 kr
14/2 17:46:28
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 681 2373
Spegel
höjd: 78
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 15:55:07 | 1 | 300 kr |
10/2 20:38:49 | 2 | 150 kr |
10/2 20:39:24 | 2 | 250 kr |
11/2 06:37:46 | 3 | 700 kr |
14/2 13:45:55 | 4 | 500 kr |
14/2 16:13:30 | 4 | 650 kr |
14/2 16:41:45 | 5 | 950 kr |
14/2 16:43:46 | 3 | 850 kr |
14/2 16:44:11 | 3 | 1.000 kr |
14/2 17:46:28 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23